Артезіанська вода

Як відомо, артезіанська вода - це вода, яка знаходиться на великій глибині, приблизно 30-210 метрів під гідравлічним тиском і знаходиться між водотривкими шарами. Найчастіше така вода залягає в доантропогенових відкладеннях, утворюючи цілі басейни. Ці води надійно сховані під землею, тому їм не загрожує забруднення.
Розкриття родовищ артезіанських вод людьми призводить до того, що законсервована вода починає просуватися вгору, до вищих верств земної кори. Якщо сильний тиск, то вона виливається на земну поверхню, а іноді і б'є фонтаном.

Першопрохідцями у вживанні води з надр землі були французи. Перші свердловини були зроблені ще в XII столітті, в провінції Артуа (Artesium), тому і називається така вода артезіанської, на честь цієї провінції.

Кожна з артезіанських вод, а їх дуже багато, володіє особливим хімічним складом, який показує історію формування цих вод - від давнини до наших днів. Вода, яка омиває породи залізної руди, насичується залізом, а коли вода, укладена в глибоких водоносних шарах проходить через шари вапняку - в ній з'являється карбонат, кальцій і магній. А іноді така вода може насичуватися марганцем і фтором, все залежить від місця її протікання.


Поділитися:




Соціальні мережі

Обладнання

Контактна інформація

+380 (099)252-00-19

akva-karpaty@ukr.net